top of page

המלצות

ליווי תהליך

היי מוריה, אני כותבת לך את זה, ורוצה שתפרסמי את המילים שלי, באתר שלך/בפייסבוק, איפה שתבחרי. אני רוצה לספר לנשים אחרות כמה עזרת לי, וגם להודות לך. נתת לי ביטחון בתקופה שלא היתה לי קרקע, הפגישות איתך היה עוגן בתקופה הסוערת בחיי. לימדת אותי שפה חדשה שמאפשרת לי להיות יותר טובה לעצמי ופחות ביקורתית, עזרת לי לקשור את החוטים ולטוות את רשת ההצלה של עצמי. את אישה מדהימה ועם זאת צנועה, יש בך עוצמה ועדינות, את חדה ורכה. סיימנו תהליך ארוך ומשמעותי, עכשיו נפרדות דרכנו כי את טסה להודו, אבל אני לוקחת מהפגישות שלנו כ"כ הרבה לעתיד, אפילו מהפרידה המשמעותית שהיתה לנו, שהיתה טובה עשרות מונים מכל פרידה אחרת שחוויתי בחיים. תודה על הכל ובהצלחה במסע שלך.

גאיה

קורס מסע נשי קונסטלטיבי

"לא ידעתי את גודל המתנה שאני מעניקה לעצמי כשנרשמתי למסע הנשי עם מוריה.

משהו במילים שלה דיבר אלי יותר מכל פוסט העצמה נשית (ותודה לאל הפייס שלי מוצף בהצעות כאלו. אני בסביבה טובה או בועה מנחמת. מה שתבחרו) אחר, ובלי לחשוב יותר מדי פשוט הגעתי.

תשע נשים סבבנו בחדר האינטימי ביפו, מונות ברגישות ודייקנות את האיכויות והעוצמות שיש במחזוריות הנשית - במהלך היום, החודש, השנה, והחיים.

קשה לי להסביר (או אפילו להודות בקול רם) עד כמה מהותיים הדברים הלכאורה הכי ברורים מאליהם שלמדתי וחוויתי במפגשים. למדתי שפה ומבט חדש להתחבר לטבע הכי בסיסי שלי, ולראות איך הכל מתחבר להכל, ולזהות את האיכויות והזכות לשהות בכל שלב במסע האישי והקולקטיבי שלנו כנשים בחברה מודרנית.

הידע האישי והזיכרון הנשי הנצבר היה מקור הידע ומקור ההשראה שחלקנו זו עם זו. ההנחייה של מוריה שהתוותה את הדרך הזה - היוותה לנו מסגרת, אם דרך, רחם למחשבותינו.

ממליצה באלף המלצות. מתאים לכל אישה, פראית טבעית ואנושית."

אנדי

טקס סגירת עצמות

דפי הס רהב: אני רוצה לספר על חוויה רגשית נשית מיוחדת שעברתי עם מוריה שלוי וטלי שמעוני הרגישות והנהדרות.

מקור הטקס בדרום ומרכז אמריקה והוא טקס מעבר לנשים אחרי לידה (בין שישה שבועות לשנתיים אחרי לידה). במהלך ההריון האמא מתעגלת ומתרככת, נפתחת ומתרחבת. היא השער של התינוק עם כניסתו לעולם. המפרקים מתרככים, העצמות זזות, הרחם נפתחת והנפש גם. נפתחת ומתפשטת מפנה מקום בתוכה. הטקס מטרתו לעזור לאישה לעבד, לחזור אל גבולותיה, להתקרקע, לאסוף פנימה חזרה אנרגיה שזרמה החוצה, עבור עצמה, להתייצב ולבצע סגירה של חוויית הלידה. אני יכולה להעיד שהעצמות אולי נסגרות אבל הלב נפתח. הטקס מלא בכוונות, שמחזיקות שתי נשים וישנה תחושה של סיסטרהוד וקהילה נשית. טרם טקס סגירת העצמות עברתי אמבט אדים ואגינלי שהיווה פתיחה וחיבור שלי לכל האירועים של השנים האחרונות ובסופם הלידה של דולב. לאחר עיבוד סיפור הלידה, שוטפות את הגוף עם מים עם צמחי מרפא ומתחילות לעסות את כל הגוף וכל הרקמות שהחזיקו, הכילו, נשאו ויילדו בכדי להזרים דם, לאזן הורמונים, לסייע בהגברת חלב ולהחזיר את האנרגיה והעצמות למקום. ואז מתחילות במלאכת העיטוף. התחושה היא של החזקה חזקה מבחוץ ואז אפשר להרפות והכול נפתח ומתעורר. עברו בי חיים שלמים שקשורים לפרידה מאובדנים קודמים והודיה על פלא הבריאה שהגיע אלינו. עלתה בי הכרת תודה עצומה לגוף שלי שהכיל והחזיק ואיבד ונותח ונשא והוליד. אנחנו נשים, עוברות כל כך הרבה והטקס איפשר לי לתת לעצמי רגע. לתת מקום לכל מה שחוויתי ועברתי ולהסכים להשיל לאט את מה שאפשר להשאיר מאחור. ולהתרכז בכאן, ביש ולחגוג אותי את הגוף את החיים ואת האהבה והמשפחה שלי. בתוך המסע הזמנתי בדמיוני את השושלת הנשית שעטפה ועוטפת אותי בחיי. נשים זה דבר מופלא.

בדרך חזרה הביתה באופן קוסמי שמעתי בריפיט את השיר החדש המופלא שהקליטה Orka Teppler והדמעות המשיכו לרדת

https://open.spotify.com/album/1bqYxzOxBdWuimtpviWIJo...

סדנת אמהות למתבגרות

וואו מוריה, לא ידעתי עד כמה אני לא יודעת, פתחת לי את הראש! יש לי עכשיו רשימה בלתי נגמרת של נושאים שבא לי לדבר עליהם עם הבת שלי, וגם מרגישה שאני יכולה לגשת לזה ממש בלי מבוכה. רצה להמליץ לכל חברותי! תודה!!!

סדנת מחזוריות

שמחה לשתף בחוויה מיוחדת מאוד שחוייתי לאחרונה, סדנת מחזוריות שהנחתה מוריה שלוי.

עוד לפני שהתחילה שיחה בכלל, המפגש נפתח באוירה אינטימית, ונעימה מאוד שעוררה סקרנות, רצון לשמוע ולהשמיע. מאוד אהבתי שהשיחה נפתחה איתנו, עם המשתתפות, החוויות המכוננות והספציפיות של כל אחת ומזה, עברנו לשיחה על המשותף, הרגשי המגדרי והביולוגי. הרגשתי שהשיחה, המידע וההנחיה הרגישה של מוריה מבארות לי כתמים עוורים ואדומים, ופותחים שער לקבלה והכלה. תודה, מוריה!

עיבוד טראומת לידה

היי מוריה, לפני כחודשיים ילדתי את הבייבי הקטן שלי, כבר הרבה זמן שאני רוצה לכתוב ולספר לך, שהיתה לי לידה טובה מאוד, וחלק גדול הוא בזכותך. הגעתי אליך עם המון חששות ופחדים בעקבות הלידה של הבת הבכורה שלי. וכבר אחרי המפגש הראשון איתך הרגשתי הקלה גדולה, אחרי המפגש השני הרגשתי שאני מסוגלת לעשות את זה ואפילו עלתה לי התרגשות וציפיה שלא היתה שם לפני זה. אני שמחה על המפגשים האלו, שמחה על שאפשרתי לעצמי לבוא ושמחה שפגשתי אותך.

תודה רבה על הכל, מיכל ד

קונסטלציה משפחתית

באתי למוריה לסשן של קונסטלציה משפחתית עם כאב גדול של משבר עם אחד מילדיי. במשך שעה ארוכה עברנו ביחד מסע דרך כל המשפחה, החיים והמתים, ובפעם הראשונה בחיי הקשבתי לכאב שלהם, סלחתי להם והבנתי מה הם גלגלו אלי ולא שייך לי ומה הילד שכועס עלי סוחב עליו. התהליך היה עמוק ומשחרר, ואני מתהלכת עכשיו בתחושה שכל המשפחה, הורים וילדים, זכתה להקלה. תודה!

ניצה

קונסטלציה משפחתית

לא הכרתי את עולם הקונסטלציה לפני המפגש שערכתי עם מוריה. בסשן שערכנו, מוריה הנחתה את המפגש בעדינות וברגישות והצליחה לקלף שכבות של הגנות ולהוביל אותי למקום ששואל שאלות ומקבל תשובות. הטיפול היה חזק ומטלטל מבחינה רגשית ועם זאת משחרר ומועיל הודות לרגישותה הרבה של מוריה.

יעל

קונסטלציה משפחתית

מוריה יקרה,

תודה רבה על חוויה חזקה ומעצבת.

נפגשנו מספר קצר של פעמים לשיחה על קונסטלציה משפחתית במטרה לפתור קושי שעלה בתקשורת מול ילדי באופן חוזר. השיחות איתך הובילו למקומות מאד מעניניים בהיסטוריה המשפחתית והפרטית שלי, והאירו נקודות חשוכות שהעדפתי לא לראות הרבה שנים. בזכות הצעתך למפגש קונסטלציה רב משתתפות עברתי חוויה חזקה מאד שפתחה עבורי כיוונים חדשים לגמרי להסתכלות על המשפחה שלי - אחורה וגם קדימה, דורות עבר והקשר עם ילדי בהווה. התהליך כולו היה מעניין, בונה ומרגש ובזכותך התקשורת עימם השתפרה פלאים. התוצאות היו כמעט מיידיות וזרמו באופן טבעי וחלק כתוצאה מהמפגשים. המון תודה על הנוכחות השלווה והבטוחה שלך לאורך הדרך, על הנחיה תומכת ומחזקת.

שלך, בהערכה גדולה ד.

סדנת מחזוריות

היי מוריה,

אני כותבת כדי להודות לך על הסדנה על המפגש אתמול בערב. אני בת 39, ופעם ראשונה שאני שומעת על המחזוריות הנשית והאופן שבו אנחנו יכולות לחיות אותה. הימם אותי שלא ידעתי את כל המידע הזה עד עכשיו. תודה על העבודה החשובה שאת עושה.

bottom of page