תמונה אשה.jpg

על הדרך שלי

כשהייתי בשנות העשרים מצאתי את עצמי במשבר אמיתי, אולי הראשון בחיי. מתוך מצוקה פניתי לאסטרולוגית ידועה, והיא - בלי שום קשר לסיבה שבגללה הגעתי אליה- אמרה שבגיל ארבעים אעסוק סוף סוף ביעוד האמיתי שלי.באופן מפתיע האמירה הזאת הרגיעה אותי. היא אפשרה לי להתנסות ולחקור בידיעה שבסופה של הדרך אמצא את התשובה.
במהלך השנים למדתי תואר ראשון בתכנית הרב תחומית לאמנויות באוניברסיטת ת"א, עסקתי בתחומים שונים של הפקה - קודם בחדשות ערוץ 2, ואח"כ בפרויקטים והפקת תוכן בתחום של עירוניות -  והייתי מרוצה למדי. אבל השינוי הגדול חל בזכות שני ההריונות ושתי הלידות של ילדי. 


תמיד הייתי פמיניסטית בהכרה, אבל ההריון והלידות העניקו לי את מלוא ההבנה של עוצמת הנשיות, והפעם דרך הגוף. בהריון הראשון היה ברור לי שחל בי שינוי מהותי אבל לא ידעתי מה לעשות עם כל זה. הרגשתי שהנשיות שלי, החיבור לגוף, הטיפול בעצמי - כל אלה נמצאים בשיאם כשאני בהריון, ואחרי הלידה התגעגעתי להריון. אחרי הלידה השניה כבר ידעתי בבירור: אני רוצה - בשבילי ובשביל נשים בכלל - לחיות את החיבור העמוק, ההתפעלות וההערצה לגוף הנשי, הקשב והיחס תמיד ובכל יום.

אני בוודאי לא מחדשת לכן הרבה כשאני אומרת עד כמה אנחנו לא באמת יודעת לעשות את המעשה הזה, הכי  בסיסי -  להיות קשובות לגוף ולנפש, לטפל בעצמנו (ללכת לטיפול, לרופאה, לאכול טוב, לנוח, לשתות צמחי מרפא, להתייעץ, לחקור), לחיות בסנכרון אמיתי עם הגוף שלנו, עם המחזוריות שלנו, עם הגיל שלנו, לתת מקום לטראומות שלנו ועוד ועוד. ההתעלמות מכל הצרכים האלה גובה מאיתנו מחיר כבד.


התמסרתי לדרך התבונה הנשית המשלבת בין הגוף לבין הנפש. למדתי  גינקוסופיה (חכמת האשה השלמה) שפתחה לי עולם שלם של אוצרות וידע קדום לליווי ותמיכה בנשים במעגלי החיים,  וכשסיימתי את הלימודים נותרו בי צמא וסקרנות לידע ולאפשרויות ריפוי נוספות. מכאן היה לי טבעי להתחיל לצעוד בשביל האין סופי של הקונסטלציה המשפחתית. מבחינתי השיטה הזאת  היא תפיסת עולם שלמה שמאפשרת להגיע בתוך זמן קצר לתוך נבכי התת מודע שלנו ולהביא לריפוי עמוק.


אז מה אני בעצם עושה? 


אני מטפלת בשיטת הקונסטלציה המשפחתית המאפשרת לרדת לשורש הכאב (הנפשי או הפיזי), להעלות אותו מהתת מודע למודע, ולהביא לריפוי. אני מעבירה סדנאות ומעגלים בנושאים נשיים שונים, מלווה נשים ונערות תוך הקשבה עמוקה לנשים ולגוף שלהן, ומשתפת אותן בידע נשי שפעם היה עובר מאישה לאישה. מנחה טקסי מעבר נשיים כמו טקסי וסת ראשונה, טקס לפני  ואחרי לידה, טקס כניסה לגיל החכמה לאחר הפסקת הווסת ועוד. אני גם מעבירה הרצאות וסדנאות  בבתי ספר בנושאים של התבגרות ומיניות לבני נוער בכלל ונערות בפרט.


אפשר לבוא לפגוש אותי תמיד. כי זה מגיע לכן. אבל אני כבר יודעת: רובנו זקוקות לסיבה רצינית כדי להקדיש לעצמנו תשומת לב.אז הנה כמה סיבות: כשמשהו כואב בנשיות שלך: כאבים ביחסי מין, טראומות הקשורות ברחם: לידה, הפלה, טיפולי פוריות, כאבי מחזור, תסמונת קדם וסתית וסימפטומים של גיל המעבר.


אם את בתקופות שינוי, למשל אם התחלת להיות פעילה מינית בכלל או עם בן/בת זוג חדש/ה, אם את נמצאת בפתחה של תקופה חדשה - וסת, פוריות, גיל המעבר ועוד. אם את בתקופה של מעבר או אתגר הקשור בנשיות שלך ובעובדה שאת אשה, ואת צריכה ליווי רגשי או מרגישה שטקס יכול לעזור לך או פשוט למלא אותך שמחה; אם את רוצה לחגוג או לציין שינוי או לכנס את מעגל הנשים שלך - אני כאן. ואני כאן גם כשיש מסביבך המון רעש ואת מחפשת את השקט שלך.

מוזמנת להתקשר או לכתוב לי.